top of page
​​Gyermek és serdülőterápia, szülőkonzultáció, anya-gyerek konzultáció, tanácsadás​

Bármely család életében eljöhetnek olyan pillanatok, vagy történhetnek olyan események, melyeket a gyermekek nehezebben értenek és dolgoznak fel. Ilyenkor sokszor maguk a szülők is segítségre szorulnak, biztatást, megerősítést igényelnek. A gyermekterápia során a gyermek játékon, alkotáson keresztül lehetőséget kap érzései megjelenítésére, hogy  az elakadások, nehézségek feldolgozhatóvá váljanak.

GYERMEKTERÁPIA

Gyermekekkel alapvetően játékterápiával és képzőművészetterápiával dolgozom, kiegészítve ezt dramatikus fantázia játékokkal. A gyerekek terápiája mindig szülőkonzultációval párhuzamosan történik.

 

A gyermek a terápiás keretek között lehetőséget kap arra, hogy feszültségeit megmutassa, kijátssza, átdolgozza. A biztonságot teremtő légkör teret enged, de egyben határokat is szab. A gyermek kísérője a terapeuta egy olyan felnőtt aki elsősorban az érzelmi állapotokra reagál, azokat visszatükrözve igyekszik korrekciós lehetőséget nyújtani. A valódi változásokat azonban az hozhatja meg, ha a szülő is képes új megközelítési módokat megérteni, egy-egy tünet mögé látni és a szülőkonzultációk alkalmával a terapeutával együttműködve apró változtatásokat létrehozni a mindennapi életben, helyzetekre való reagálásban. Végig a szülő marad a legkompetensebb személy a gyermekkel kapcsolatban. A gyermek terapeutája nem helyettesítheti sohasem a megfelelő szülői gondoskodást és érzelmi kötődést. A terapeuta egy olyan közvetítő, aki mind gyermeki, mind felnőtt szemszögéből képes helyzeteket látni és érteni. A terápiás folyamatban hullámzások következhetnek be, ilyenkor mindig fontos, hogy a szülő a nehézségek ellenére is biztosítsa a gyermek megjelenését a terápiás alkalmakon. Fontos, hogy terapeuta és szülő együtt szövetségben dolgozva tűzzék ki a terápiás célokat.

 

A gyermekek terápiája általában az alábbi alkalmakból tevődik össze:

1. első interjú a szülővel

2. anamnézis felvétele a szülővel részletesen a várandósság és az első 3 életévről

3. négy-öt alkalom diagnosztikus fázis

4. megbeszélés a szülővel, célok és a kezelés várható időtartama

5. gyermek terápiája időkorlátos vagy hosszúterápia a megállapodás szerint 5 -6 alkalmanként megszakítva szülőkonzultációval

6. lezárás az utolsó három alkalom

Boldog Anyaságért

Gyermekeknél jelentkező leggyakoribb problémák amikkel fordulhatnak hozzám

 

- elalvási nehézségek,éjszakai felriadás, rémálmok

- bepisiliés,székletvisszatartás, a szobatisztaság nehézségei

- étkezési nehézségek, túlsúly

- szájrágás, körömrágás, bőr, haj tépkedése, arc, test rángó mozdulatai (tikek, kényszerek)

- tanulási és motivációs zavarok

- beilleszkedési nehézségek

- magatartás zavarok, fokozott indulatosság, impulzivitás

- alacsony fekvésű hangulat, devinaciák

A legtöbb nő életében kiemelkedő pillanat amikor Anyává válik. Sok készülés, remények, vágyak és szorongások előzik meg. Anyává válni nem egy perc eredménye, hanem folyamat. Akadhatnak olyan lélektani illetve élethelyzetek amikor ez nagyobb kihívásnak tűnik, mint azt a média reklámjai sugallják. Lehetnek olyan belső érzéseink, gondolataink, melyeket jó lenne megosztani valakivel. Az anya-gyerek konzultáció fókuszában a kapcsolat van, az anyaság érzésvilága, gyerekkel kibontakozó közösség kiépítése, az együttes élmények megértése, örömteli megélése.

bottom of page